تماس با تیرچه بلوک ارومیه :  04433387010 -  04433387012

تولید و فروش انواع تیرچه بلوک و هالوکور پیش تنیده در ایران با قیمت کاملا رقابتی

هالوکور یا دال پیش تنیده

هالوکور یا دال پیش تنیده بتنی با استفاده از تکنولوژی پیش تنیدگی تولید می‌شوند و به صورت مجوف (سوراخدار) می‌باشند. استفاده نکردن از میلگرد باعث کاهش وزن دال بتنی پیش تنیده صنعتی می‌گردد و استفاده از تکنولوژی پیش تنیدگی سبب می‌شود مقاومت بسیار زیادی ایجاد گردد که این عوامل باعث کاهش قیمت دال می‌گردد.

علت وجود سوراخ در دال‌ پیش تنیده یا هالوکور های صنعتی به برای افزایش مقاومت سازه دال و سهولت در حمل و نقل و کاهش بار مرده بتن می‌باشد و از این سوراخ‌ها به عنوان محل عبور تاسیسات می‌توان استفاده کرد. شرکت تیرچه پیش تنیده ارومیه سازنده تیرچه پیش تنیده و دال پیش تنیده ( هالوکور ) امکان طراحی و تولید انواع دال پیش تنیده صنعتی ( هالوکور ) با ابعاد و مقاومت‌های مختلف برای استفاده در مصارف مختلف ساختمانی و ترافیکی را دارد.

یک عضو سازه‌ای در ساختمان‌ها دال بتنی می‌باشد. از دال‌های نازک عموماً به عنوان سنگ فرش استفاده می‌کنند، دال های افقی بتنی مسلح که در سقف استفاده می‌شود دارای ضخامتی بین ۱۰ تا ۵۰ سانتی متر می‌باشند. در ساختمان های مسکونی و صنعتی در هنگام ساخت طبقه‌ی همکف از پی و یا خاک زیر ساختمان به عنوان تکیه گاه برای دال بتنی ضخیم استفاده می کنند. در برج ها نیز با قرار دادن دال‌ پیش تنیده یا هالوکور بتنی پیش ساخته کم ضخامت در بین قاب‌های فولادی ،سقف هر یک از طبقات را درست می‌کنند.جهت نشان دادن دال پیش تنیده ( هالوکور ) بتنی مسلح در نقشه های فنی به اختصار از «r.c.slab» یا «.r.c» استفاده می‌کنند.

دررابطه با عملکرد حرارتی در این جا دو موضوع مهم و اساسی وجود دارد یکی عایق کاری کف می باشد و دومین مورد جرم حرارتی بالا است.

عایق کاری کف: در ساختمان های قدیمی، دال بتنی پیش تنیده را مستقیماً روی زمین قرار می دادند و این امر باعث از دست رفتن حرارت اتاق میشد. اما امروزه دالهای بتنی معمولا بر روی لایه‌ای از عایق (یونولیت) قرار می گیرند. حتی گاهی در داخل هالوکور از لوله های گرمایش از کف نیز استفاده می‌کنند. در ساختمان هایی که نیازی به گرمایش و سرمایش ندارند از هالوکور های عایق نشده استفاده میکنند که در ان دال به طور مستقیم بر روی لایه سنگی قرار می گیرد که دمای دال را در طول سال حفظ کرده و سرمایش و گرمایش ساختمان را تامین می‌کند.

در مورد جرم حرارتی بالا که در دیوارها ،کف ها و مکان های که بتن در داخل پوشش حرارتی قرار می گیرد کاربرد دارد و ایراد آن در مواقعی است که اتاق به صورت متناوب گرم می گردد. و در تنیجه تاخیر در گرمایش ساختمان گرم شدن بتن نیز زمان می برد و در مناطقی که نوسانات دمایی بالایی در طول روز دارند این خود یک مزیت به شمار می آید.

 

در این مناطق دال بتنی پیش تنیده به عنوان یک تعدیل کننده حرارت عمل می نماید و دمای ساختمان را در روز کاهش و در شب افزایش می دهد. برای افزایش نسبت مقاومت به وزن دال ها چندین روش طراحی وجود دارد. در طراحی این دال ها ،سطح بالایی دال به صورت مسطح و صاف می باشد و سطح پایینی به حالت های زیر ساخته می شوند: هالوکور موج دار، هالوکور دندانه ای و هالوکور کلوچه ای

هالوکور موج دار
برای ساختن آن بتن را در یک سینی فولادی موج دار می ریزند .که در آن مقاومت و خمش در مقابل وزن خود دال مقدار مناسبی دارد. هالوکور موج دار را در جهت کوتاه و از سمتی به سمت دیگر استفاده می کنند.

هالوکور دندانه ای (یک طرفه)
مقاومت قابل توجهی در یک جهت دارد.

دال پیش تنیده کلوچه ای (دو طرفه)
در هر دو جهت مقاومت بالایی دارد. طراحی آرماتورها در دال های یک طرفه،لنگر مقاوم تقویتی ،تنها در جهت کوتاه لازم می باشد.به دلیل اینکه در محور کوتاه دارای مقدار کمی می باشد و از آن می توان صرفنظر کرد. اگر نسبت طول جهت بلند دال پیش تنیده به جهت کوتاه تر ،بیشتر از ۲ باشد، قادرهستید هالوکور را به صورت یک طرفه در نظر بگیرید. اما در هالوکور های دو طرفه در هر دو جهت ،به لنگر مقاوم تقویتی نیاز می باشد. اگر نسبت طول جهت بلند به کوتاه ،کوچکتر از ۲ بود ،در این صورت بایستی لنگر هر دو جهت را در طراحی بررسی نمود.

 

ساخت سنگدال بتنی به صورت پیش ساخته و یا اجرا شده در محل پروژه می تواند باشد. دال های پیش ساخته در کارخانه تولید می شود و به محل نصب برده می شوند تا در بین تیرهای فولادی یا بتنی نصب گردند.دالها به صورت پیش تنیده صنعتی (درکارخانه)،پس تنیده (در محل کارگاه)یا تنیده نشده هستند. برای اینکه دال پیش تنیده ( هالوکور ) پیش ساخته به شکل مناسب در محل قرار بگیرد بایستی تکیه گاه دال در سازه، از نظر ابعاد به صورت دقیق ساخته شود. در محل پروژه ،دال بتنی پیش تنیده بوسیله قالب هایی که خمیر بتن را به داخل آن می ریزند اجرا می گردد.

اگر دال به صورت مسلح اجرا گردد، آرماتورهای تقویتی را قبلا از بتن ریزی در داخل قالب قرار می دهند. برای اینکه میلگردها را در داخل قالب نگه داریم،از وسایل پلاستیکی استفاده می شود. تا بدین وسیله بتن به صورت کامل آرماتورها ی تقویتی را پوشش دهد. برای اجرای دال کف، از دیوارهای کناری خود ساختمان، به عنوان قالب برای بتن ریزی استقاده می کنند.

در هالوکور سقف ،از قالب هایی مانند سینی که توسط داربست موقتی نگه داشته شده است استفاده می کنند .به طوری که بعد از سفت شدن بتن، داربست برداشته می شود.قالب ها عموما از صفحات و قطعات چوبی پلاستیکی و یا فولادی ساخته می شوند. در پروژه های ساختمانی تجاری ،از قالب های پلاستیکی و فولادی برای بالا بردن کیفیت کار استفاده می شود. عموما در ساخت و ساز ها با سرمایه کم از قطعات چوبی استفاده می کنند.

 شرکت تیرچه بلوک ارومیه (سهامی خاص)

کیفیت عالی و قیمت مناسب

تولید کننده انواع تیرچه ­های پیش تنیده بلوک سیمانی

بتن آماده، سقف­های پیش تنیده

تیرچه­ های پیش تنیده قلاب­دار برای اولین بار در ایران

با تلفن همراهتان اسکن کنید!

تماس با تیرچه بلوک ارومیه

  • ارومیه اول جاده مهاباد پل آذربایجان اول خیابان کشاورز شرکت تیرچه بلوک ارومیه
  • 04433387010
  • 04433387012
  • 09145681289 - 09142376526
  • info@tburmia.com